Rowery miejskie

Dobry rower miejski. Z roku na rok popularność rowerów miejskich wzrasta. Pojawia się ich coraz więcej na drogach. Zainteresowanie rowerami miejskimi wynika z ich dostosowania do poruszania się po chodnikach i miejskich ścieżkach. Ramy w rowerach miejskich są odpowiednio wyprofilowane, ułatwiając osobom jeżdżących nimi wsiadanie i zsiadanie z roweru. Odległość kierownicy od siodełka została dobrana z myślą o zachowaniu wygodnej pozycji pozwalającej na wyprostowanie się podczas jazdy, dzięki czemu jazda rowerem miejskim jest bardziej komfortowa i pozwala na spędzanie długich godzin na dwóch kółkach.

Rower miejski to doskonała propozycja dla osób poruszających się po mieście, pokonujących codziennie trasę z domu do pracy i z pracy do domu rowerem. Taka forma podróży jest nie tylko sposobem na dotarcie do konkretnego miejsca, ale i możliwością na aktywne spędzanie czasu wolnego. Miłośnicy rowerów miejskich polecają taką formę aktywności. Często wybierają się rowerami miejskimi na wycieczki po mieście i jego okolicach. W naszym sklepie znajdziesz bogatą ofertę rowerów miejskich, dobranych z myślą o zapewnieniu osobom nimi jeżdżących jak największego komfortu jazdy.

Dobry rower miejski. Coraz więcej ścieżek rowerowych, coraz to nowe szlaki, coraz lepsza infrastruktura drogowa, wzrost populacji w miastach sprawia, że popularność rowerów miejskich z roku na rok wzrasta. Zainteresowanie rowerami miejskimi wynika z ich dostosowania do poruszania się po chodnikach i miejskich ścieżkach rowerowych. Niejednokrotnie w mieście miejskim rowerem dojedziemy szybciej, aniżeli komunikacją miejską czy też prywatnym samochodem. Ramy w rowerach miejskich są odpowiednio wyprofilowane, ułatwiając osobom jeżdżących nimi wsiadanie i zsiadanie z roweru nawet podczas letnich upałów, kiedy kobiety dość często ubrane są w sukienki. Odległość kierownicy od siodełka została dobrana z myślą o zachowaniu wygodnej pozycji pozwalającej na wyprostowanie się podczas jazdy, dzięki czemu jazda rowerem miejskim jest bardziej komfortowa i pozwala na spędzanie długich godzin na dwóch kółkach.


Rower miejski to doskonała propozycja dla osób poruszających się po mieście, pokonujących codziennie trasę z domu do pracy i z pracy do domu rowerem. Taka forma podróży jest nie tylko sposobem na dotarcie do konkretnego miejsca, ale i możliwością na aktywne spędzanie czasu wolnego. Miłośnicy rowerów miejskich polecają taką formę aktywności. Często wybierają się rowerami miejskimi na wycieczki po mieście i jego okolicach. W naszym sklepie znajdziesz bogatą ofertę rowerów miejskich, dobranych z myślą o zapewnieniu osobom nimi jeżdżących jak największego komfortu jazdy.


Klasyczny rower miejski, zgodnie ze swoją nazwą przeznaczony jest do codziennej jazdy głównie po mieście. Stale poprawiająca się infrastruktura drogowa, nowo powstające ścieżki rowerowe w mieście, nowe szlaki rowerowe poza obrzeżami miasta sprawiają, że fanów ‘holenderek’ przybywa.


Podstawową, a zarazem najbardziej charakterystyczną częścią roweru miejskiego jest jego rama. Tu można wyróżnić dwa typy ram. Ramę męską i ramę damską potocznie zwana ‘damką’. Rama męska jest to klasyczna rama z górną rurą mocowaną z jednej strony do górnej części główki ramy, zaś z drugiej do górnej części rury tuż pod siodełkiem. Dużo bardziej charakterystyczna jest wersja tzw. ‘damka’, w której górna rura opuszczona jest tak aby umożliwić wsiadanie i zsiadanie z roweru miejskiego. Kobietom zaś umożliwia to jazdę rowerem podczas letnich upalnych dni, w których ubrane są w sukienki lub spódnice. Rura podsiodłowa ustawiona jest niemal pionowo, co sprawia, że siedzimy w pozycji wyprostowanej, a także blisko kierownicy.Istnieje kilka podstawowych parametrów, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu roweru miejskiego. Do ich grona można z całą pewnością zaliczyć takie elementy jak:

- rama – lekka rama to cecha, na którą warto zwrócić uwagę. Warto więc, aby rama roweru miejskiego była wykonana z aluminium. Jest to dużo lżejszy materiał niż stal. Rama skonstruowana została tak, aby siedzieć w pozycji wyprostowanej, aby łatwiej było nam w mieście obserwować drogę, gdzie natężenie ruchu potrafi być duże. Opuszczona rama w rowerach miejskich dla kobiet umożliwia łatwiejsze wsiadanie i zsiadanie z roweru, zapewnia to komfort podczas przymusowych przerw na czerwonym świetle.

- kierownica – jest to charakterystyczna cecha rowerów miejskich, tzw. ‘jaskółka’. Jest ona dość mocno wygięta o profilu takim, aby dłonie układały się niemal równolegle względem ramy. Odpowiednio wyżej ustawiona kierownica zapewnia stabilną, wyprostowaną pozycję podczas jazdy rowerem miejskim.

- koła – koła 26 cali w rowerze miejskim są dużo bardziej zwrotne od dużych kół. Łatwiej nimi manewrować podczas jazdy rowerem miejskim wąskimi uliczkami, a dodatkowo są lżejsze. Koła 28 cali w rowerze miejskim zapewniają większą stabilizację ponieważ mają większą przyczepność do podłoża. Łatwiej pokonuje się na nich różne przeszkody typu nierówności w nawierzchni czy też krawężniki.

- opony – najczęściej w rowerach miejskich spotkamy wąskie opony o lekkim bieżniku, tak aby doskonale się toczyły po twardych, asfaltowych nawierzchniach. Są polecane na miejskie ścieżki, ponieważ opona tego typu nie powoduje dużego tarcia co przekłada się na lekkość jazdy i prowadzenia roweru miejskiego.

- amortyzacja – istnieją dwa typy rowerów miejskich, z amortyzacją oraz bez amortyzacji ze sztywnym widelcem. Amortyzatory pochłaniają energię podczas jazdy w mieście, gdzie często musimy wjeżdżać lub zjeżdżać na krawężniki, jeździć po studzienkach, czy po prostu asfalt nie jest najlepszej jakości z licznymi dziurami w swojej nawierzchni, co przekłada się na wyższy komfort jazdy rowerem miejskim. Jeśli chodzi o rowery miejskie ze sztywnym widelcem na ogół są lżejsze, a sprawdzenie stanu widelca będzie polegało na sprawdzeniu czy nigdzie nie ma żadnych odkształceń, bez konieczności wizyty w serwisie.

- osprzęt – nie wszystkie modele rowerów miejskich są wyposażone w przerzutki, lecz ze względu na charakterystykę miast (mało wzniesień, podjazdów) nie stanowi to najmniejszego problemu. Część rowerów miejskich ma przerzutki ukryte w tylnej piaście koła, co sprawia, że awaryjność takich przerzutek jest ograniczona do minimum, ponieważ nie jest on podatny na zabrudzenia.

Warto również wybrać model roweru miejskiego z osłoną na łańcuch. Nie pobrudzimy sobie w ten sposób odzieży, a taka osłona w rowerze miejskim gwarantuje ochronę przed zranieniem nogi o łańcuch czy też wkręceniem spodni czy sukienki w zębatkę.

Także błotniki to element wyposażenia rowerowego, na który powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu, aby nasza jazda rowerem miejskim była jak najbardziej komfortowa. Z uwagi na zmienność pogody nigdy nie mamy pewności czy nasza przejażdżka nie zakończy się na mokrej nawierzchni, a błotniki chronią nasze ciało przed lecącymi spod kół zabrudzeniami.

Rower miejski warto też wyposażyć w koszyk rowerowy, tak aby można było włożyć torbę, plecak czy też jakieś inne przedmioty. Pomaga to w zachowaniu odpowiedniego balastu podczas jazdy rowerem miejskim, co przekłada się na bezpieczeństwo, które podczas jazdy wśród innych użytkowników rowerów czy też jazdy na miejskiej ulicy jest najważniejsze.

Jeśli już mowa o naszym własnym bezpieczeństwie na rowerze miejskim, to nie sposób wspomnieć o wyborze odpowiedniego oświetlenia, które zapewni naszą widoczność innym uczestnikom ruchu drogowo-rowerowego z odległości nawet kilkuset metrów. Jeżeli rower miejski nie jest wyposażony w fabryczne oświetlenie na dynamo z prądnicy koła, warto by doposażyć go w światła rowerowe przednie i światła rowerowe tylne. Także dzwonek rowerowy przyda nam się podczas jazdy rowerowej, gdzie sygnałem dźwiękowym możemy ostrzec o tym, że nadjeżdżamy.

Korzystając z naszej oferty masz gwarancję najlepszego wyboru wymarzonego roweru miejskiego. Jeśli masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy i pomożemy Ci dokonać jak najlepszego wyboru. Nasz salon oferuje Ci ogromny wybór asortymentu jeśli chodzi o rowery miejskie. Jesteśmy autoryzowanym salonem polskiej marki Kross. Duże doświadczenie naszej kadry, serwisanci, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje to jedne z wielu czynników, które sprawiają, że wybór naszego salonu rowerowego na kupno wymarzonego roweru miejskiego to wybór idealny.