Zabezpieczenie roweru – co zrobić by nie ukradli nam roweru?

2020-08-24

Każdy posiadacz roweru wie, jak bardzo jest on mu cenny i z tego względu chciałby go jak najlepiej chronić. Dobry rower to nie lada gratka dla złodziei, dlatego warto podjąć starania by utrudnić im zadanie. Na rynku spotkamy wiele zabezpieczeń rowerowych, które mają na celu ochronę roweru przed skradzeniem, jednak jak wybrać najlepsze by rzeczywiście chroniło cenny nam dwukołowiec?


Otóż sprawa nie jest tak łatwa jakby się wydawało. Ile osób tyle opinii na temat rowerów i zabezpieczeń. Na rynku pojawiają się coraz nowsze firmy, które oferują klientom szereg zabezpieczeń rowerowych – jednych lepszych, drugich niekoniecznie. Wybierając zabezpieczenie rowerowe warto zasugerować się opiniami innych osób by nie zawieźć się i nie wpaść na przysłowiową „minę”. Otóż na pewno słyszeliście wiele przychylnych i nieprzychylnych zdań na temat tego, której firmy unikać, a którą warto wybrać. I tak my postaramy się podsunąć Wam jedną z godnych polecenia marek, które na rynek dostarczają naprawdę dobry sprzęt, pozwalający na dobrą ochronę rowerów.


Co to za firma? Zacznijmy od tego, że powstała w 1924 roku. Samo to już pokazuje jak mocne ma doświadczenie w zabezpieczaniu. Początkowo jako mały zakład przerodziła się w giganta i to nie bez powodu. Oferuje zabezpieczenia nie tylko do rowerów, ale i domów, co sprawia, że naprawdę zna się na tym co robi. O której firmie mowa? Oczywiście ABUS. To niemieckie przedsiębiorstwo zasługuje jak najbardziej na naszą uwagę.

ABUS przygotowało specjalną ofertę do zabezpieczania rowerów. Wśród niej znajdziemy m.in. zabezpieczenia spiralne w postaci linki, jak i łańcuchy. Tym, którzy poszukują zabezpieczenia, które trudniej przeciąć polecamy zapięcie w formie łańcucha. ABUS oferuje łańcuchy o różnej grubości ogniw i tak np. w jego ofercie znajdziemy grubszy łańcuch ABUS Catena 6806 o grubości ogniwa 6 mm i długości 75 cm, co pozwala na dużą swobodę przypięcia roweru. ABUS oferuje również trochę krótszy łańcuch ABUS 1500/60 Web o długości 60 cm i grubości ogniw 4 mm. Pierwsze z zabezpieczeń klasyfikuje się na poziomie 6, co daje naprawdę porządny wynik wśród zabezpieczeń. Drugie ma już 3 poziom, co pozwala na podstawowe zabezpieczenie roweru przed kradzieżą.


Wśród zapięć spiralnych znajdziemy zapięcie w postaci linki ABUS Booster 6512K. Linka ma 12 mm szerokości, co sprawia, że pozwala na bardzo dobre zabezpieczenie roweru. Trudno ją przeciąć, złodziej musiałby się mocno napocić. Widząc takie zabezpieczenie zrezygnuje po kilku nieudanych próbach. 180 cm długości pozwoli na przypięcie nawet dwóch rowerów, co docenią osoby jeżdżące w parach.


Tym, którym wystarczy przypięcie tylko jednego roweru polecić możemy nieco krótszą wersję – zapięcie ABUS Primo 5412K o długości 85 cm i szerokości również 12 mm.


Firma ABUS oferuje też nieco cieńsze zabezpieczenia, które idealnie sprawdzą się do zabezpieczenia rowerków dziecięcych by figlarze ich nie zabierali i nie przenosili w inne miejsca. Zabezpieczenie ABUS 1950/120 Color może być również wykorzystane do spięcia elementów rowerów – jest na tyle długie, że z pewnością pozwoli nam na spięcie kół i zaczepienie linki o ramę jednocześnie.


Nie bez powodu podaliśmy jako przykład firmy godnej polecenia właśnie markę ABUS. Jej produkty znajdują się w czołówce światowych rankingów zabezpieczeń, co sprawia, że naprawdę warto jej zaufać. Zresztą potwierdzić to mogą osoby, które już korzystają z oferty ABUS i od lat zaopatrują się w najlepsze zabezpieczenia do rowerów dostępne na rynku. I my jako doświadczeni pasjonaci rowerów również polecamy sprawdzone i godne uwagi produkty tej firmy. Przekonajcie się sami.